Zahradnictví POLIČKA
Co se s láskou nezasadí, neporoste...

Založení a obnova trávníků

specializujeme se na založení trávníku a travní koberce

  • založení trávníku
  • travní koberce
  • péče o trávník a travní koberce
  • obnova trávníku

Na této stránce Vás necháme nahlédnout do naší zahradnické kuchyně.
Dozvíte se, jak správně správné založit trávník, položit travní koberce, vybrat travní semeno a postarat se o to, aby takový trávník měl tu správnou péči a byl ozdobou vaší zahrady.

Provádíme zakládání trávníku a pokládání travních koberců na klíč.

 

Založení trávníku

Správně zvolený typ půdy a její příprava je první předpoklad pro kvalitní a dlouhodobě pěkný trávník.
Při výběru zeminy se rozhodně nevyplatí šetřit. Čím kvalitnější zeminu použijeme, tím méně budeme muset v budoucnu trávník přihnojovat a následná péče o trávník bude také jednodušší. Nekvalitní zemina se dá promíchat s kvalitní a naopak, příliš bohatá se promíchá s křemičitým pískem pro lepší propustnost vody, živin a hlavně vzduchu, který má vliv na kořenový systém trávníku.

Číst dál...

Travní koberce

Naše zahradnictví používá výhradně certifikované travní koberce od známých a renomovaných firem s dlouholetou tradicí.

Travní koberce jsou vhodnou variantou pro založení trávníku. V dnešních dnech, díky stále klesajícím cenám, je pořízení travního koberce levnou a efektivní záležitostí.
Velkou výhodou takto vytvořeného trávníku je, že travní pole je již předpěstované do hotového travního koberce, odpadá tudíž starost s pěstováním. Nemusíte čekat, až trávník vyroste, ale během pár hodin máte krásný zelený trávník, který Vám bude jistě každý závidět.

Číst dál...

Péče o trávník a travní koberce

I přes velikou pestrost a různorodost travních směsí každého trávníku, vždy nejdůležitějším krokem je správné založení trávníku.
Je nutné dbát na správně zvolený postup založení trávníku, vhodný typ půdy a výběr travní směsi při zakládání. Neméně důležitým faktorem je kvalitní a odborná péče.

Asi každý, kdo vlastní zahradu, by chtěl mít pěkný upravený trávník, kterým by se mohl pochlubit přátelům a sousedům. Schválně se podívejte do zahrádek vašich sousedů. Proč se někomu daří udržet trávník svěží a krásný a někdo se může strhat bez většího úspěchu a výsledek za moc nestojí? V čem je ten rozdíl? Chcete mít trávník snů?

Číst dál...

Obnova trávníku

  • Dokážeme i ze zanedbané a zaplevelené travní plochy udělat pěkný anglický trávník.Za použití profesionální mechanizace vám přes víkend uděláme anglický pažit, který bude ozdobou vaší zahrady.
  • Máte po bujaré zahradní párty zničený trávník? Uvedeme ho do původního stavu. Provedeme vertikutaci, aerifikaci, trávník vyčešeme, prořežeme, provzdušníme, přihnojíme, posečeme vřetenovou sekačkou, uklidíme. A zase bude trávník pěkný jako dřív.
  • Je váš travní koberec prořídlý či nevzhledný? Je v něm víc drnů než souvislé trávy? Provedeme vám kompletní rekonstrukci trávníku. Budete příjemně překvapeni.
  • Ušetříme vám starosti a zajistíme, aby péče o váš trávník byla dokonalá. Provedeme všechny nezbytné práce, aby jste měli hezký, hustý a zdravý trávník. Dokážeme ušetřit Váš čas a peníze při údržbě celé Vaší zahrady.